Zawieszenie zajęć

Szanowni Państwo,
zgodnie z komunikatem Rządu, dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa, informujemy, że od dnia 11 marca od godziny 13:45 do 25 marca 2020 roku decyzją organu prowadzącego zawieszone zostają wszystkie zajęcia dydaktyczne w Niepublicznym Specjalnym Przedszkolu Familia, w tym zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Jednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości odrobienia zawieszonych zajęć zarówno z wychowania przedszkolnego, jak i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
W dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek) 2020r. placówka będzie świadczyła opiekę w godzinach 7:45 do 13:45. Prosimy o rozważną decyzję dotyczącą pozostawienia dziecka w placówce w tych dniach.

Poniżej komunikat MEN skierowany do rodziców, dostępny pod adresem https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń,
w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej
w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *