Układanie klocków po modelu

Jak się bawić?
Przygotuj 2 identyczne zestawy klocków. Dziecko układa klocki naśladując ruchy drugiej osoby. Bierzemy klocek i czekamy na reakcję dziecka. Powinno wziąść ten sam klocek i wykonać taki sam ruch jak my. Następnie bierzemy kolejne klocki i układamy dowolna konstrukcję.

Ćwiczenia z piłką 🙂

Jak się bawić?
Przygotuj ma kartkach polecenia np. : „Rzuć piłkę z pozycji siedzącej”, ” Stań na jednej nodze i rzuć piłkę „. Następnie przyklej wszystkie kartki taśma klejąca do piłki. Rzucamy do siebie naprzemiennie. Kto złapie piłkę odkleja kartkę i odczytuje polecenie. Udanej zabawy!

Zabawa usprawniajaca koordynację wzrokowo-ruchową

Jak się bawić?
Przygotuj karton i kilka małych piłek. Na dnie kartonu wytnij niewielką dziurkę.
Zadaniem dziecka jest poprowadzenie piłek tak, aby trafiły do dziurki dziecko może bawić się samo lub z drugą osobą 🙂 miłej zabawy!

Galaretka z niespodzianką 🙂

Galaretka z niespodzianką 🙂
Jest to zabawa rozwijającą motorykę małą. Galaretka wpływa również na wszystkie zmysły, ponieważ jest kolorowa, ciekawa w dotyku i oczywiście ładnie pachnie 
Co nam będzie potrzebne? Miska, opakowanie galaretki, korale, małe figurki. Galaretkę przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Do miski wrzucamy koraliki, małe figurki i zalewamy płynna galaretką. Zostawiamy do stężenia. Zadaniem dziecka jest wydobycie wszystkich ukrytych przedmiotów z galaretki. Na koniec można galaretkę ugniatac, kroić, ściskać 🙂 udanej zabawy!

Smakowite potworki

Smakowite potworki – rozszerzanie diety😊 przygotujcie wspólnie z dziećmi składniki, które lubią, lub te które chcecie, aby dzieci spróbowały na przekąskę. Ułóżcie z pokrojonych warzyw, owoców,wędlin uśmiechnięte buźki, kolorowe wzorki lub potworki😊 jest to świetna zabawa pobudzajaca zmysły smaku, węchu, dotyku, a także wyobraźnię dziecka. Smacznego!

Karton pełen tajemnic

Zabawa- Karton pełen tajemnic
Przygotuj: duży karton, nóż, kilka przedmiotów codziennego użytku, np. łyżka, miś, plastikowa miseczka, samochodzik.
Jak się bawić?
Wytnij w kartonie dwa okrągłe otwory takiej wielkości, aby zmieściły się w nim ręce Twojego dziecka. Postaw karton na stole. Zachęć dziecko, by włożyło ręce w otwory. Możesz zasłonić jego oczy chustą. Podawaj przedmioty pojedynczo do rąk dziecka. Zabawa polega na odgadywaniu przez dziecko jaki przedmiot trzyma w dłoniach. Podpowiedz mu-do czego służy dana rzecz, jak wygląda lub gdzie się znajduje w Waszym domu, jeśli widzisz, że ma trudności z jej zidentyfikowaniem. Może teraz zamienisz się miejscami z dzieckiem i zgadniesz jaki przedmiot podało Ci ono do rąk?

 

Jak się bawić?
Zapraszamy na wspólne zabawy zgodnie z instrukcją na obrazkach. Ale frajda 
Co ci będzie potrzebne?
Nasze obrazki

Magiczny obrazek

Przygotuj: ręcznik papierowy, pisaki, talerz/miskę z wodą.
Jak się bawić?
Oderwij listek ręcznika papierowego i złóż go na pół. Na wierzchniej części- dziecko rysuje pisakiem kontur jakiegoś obrazka, np. serduszka lub kwiatka. W środku- koloruje cały obrazek i dodaje elementy. Następnie- wkłada złożony ręcznik do talerza z wodą i… magiczny obrazek gotowy!
Rozłóżcie obrazki na tacy lub kartce papieru i pozostawcie do wyschnięcia.

UKLADANIE KLOCKÓW LEGO

Jak się bawić?
Wspólnie z dzieckiem wybierzcie model klocków LEGO lub LEGO Duplo, który najbardziej odpowiada upodobaniom i możliwościom dziecka. Na początku zaangażuj dziecko w szukanie odpowiednich elementów, pokazując palcem lub zachęcając dziecko by samo pokazało odpowiednie obrazki w instrukcji. Następnie, wspólnie dopasowujcie kolejne elementy według wzoru. Jeśli układanie klocków jest dla dziecka trudne, możecie sami ułożyć początkowe etapy, a końcowe polećcie ułożenie dziecku, tak by miało poczucie sukcesu z ułożenia całości.
Co będzie potrzebne:
Klocki Lego, wzór
Dobrej zabawy!

ROLKA NADZIEWANA KREDKAMI

Przygotuj: Rolkę po ręcznikach kuchennych, nożyczki, kredki ołówkowe.
Jak się bawić?
Zrób dziurki w rolce tak, aby znajdowały się po obu jej stronach- w tym celu użyj nożyczek. Włóż pierwszą kredkę, aby przeszła na wylot przez dwie dziurki rolki. Zachęć dziecko do wkładania kredek w pozostałe dziurki. Przytrzymaj rolkę, by była stabilna.
Zadanie wpływa na zwiększenie siły mięśniowej rąk i koordynację wzrokowo- ruchową.