Finał cyklu „Podróży po Polsce” – Państwa-miasta

Jak się bawić?
Państwa miasta to towarzyska gra, którą większość na pewno pamięta bądź kojarzy a więc pobawmy się !
Jest to bardzo przyjemna gra, która nie wymaga żadnych pionków ani skomplikowanych plansz. To gra, która jednoczy małych i dużych, starszych i młodszych. Nie ma skomplikowanych zasad, a liczba graczy waha się od dwóch do nawet kilkunastu.
Grę rozpoczyna się w momencie, gdy jeden z uczestników recytuje w myślach alfabet. Moment, w którym zaczyna mówić alfabet musi być wyraźnie przez niego zaznaczony – najczęściej oznacza start literami wypowiadanymi na głos – XYZ. W czasie, gdy jedna osoba recytuje alfabet, inna, wcześniej wybrana i ustalona z resztą graczy, przerywa w dowolnym momencie mówiąc: STOP. Słowo stop zatrzymuje alfabet na konkretnej literze i od niej zaczyna się zabawa. Jeśli uczestnikowi recytującemu alfabet nie przerwie drugi gracz, a w między czasie wymówi cały alfabet, zaczyna go w myślach recytować od początku – do momentu, aż nie padnie słowo stop. Alfabet powinien być wymawiany bez takich liter jak: Ą, Ę, Ń, Ó, Q, V, X, Y (ciężko jest znaleźć miasto, państwo czy rzecz na literę Ą itp.).
W kolumnach wpisujemy dowolne kategorie takie jak np. Państwa, miasta(obowiązkowo), rośliny, zwierzęta, imię męskie, imię damskie itp.
Nie mamy określonego czasu na uzupełnienie kolumn, jest ogólnie przyjęta zasada która mówi, że czas kończy się w momencie zakończenia uzupełniania tabelki przez pierwszego gracza. Wtedy informuje on resztę uczestników, że już zakończył wpisywanie i pozostali mają jeszcze od tego momentu jakiś krótki czas (ustalony wcześniej – może to być 30 sekund lub jedna minuta)

Co będzie potrzebne?
Kartki papieru, linijka (aby narysować kolumny), ołówek/długopis, no i oczywiście głowa pełna pomysłów 

POWODZENIA ! 

Poniżej przesyłamy również bardzo fajny link do gry online
https://panstwamiastaonline.net/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.