ZABAWY ZE ZNAKIEM „STOP”

Wykorzystując w zabawie wyraźny znak STOP można nauczyć dziecko reagowania na komendę „Stop- zatrzymaj się”. Wizualizacja, pomoże dziecku odpowiednio reagować w sytuacji, gdy powinno się zatrzymać. Zabawy te uczą spostrzegawczości i ćwiczą szybkość reagowania.

Jak się bawić?
Wydrukuj duże znaki drogowe. Poproś dziecko, aby pokolorowało czarno-biały znak STOP. Druga plansza, może służyć jako wzór. Pomóż dziecku wykonywać precyzyjne ruchy kolorowania, jeśli jest to dla niego trudne.

Zabawa dla dzieci młodszych: Weź do ręki znak STOP. Wspólnie z dzieckiem maszerujcie po pokoju. Podnieś znak STOP tak, aby był on w polu widzenia dziecka i głośno powiedz „STOP”. Zarówno Ty, jak i dziecko zatrzymajcie się. Opuść znak i ponownie maszerujcie z dzieckiem.

Zabawa dla dzieci starszych: Dziecko i rodzic trzymają znak STOP. Wspólnie poruszajcie się po pokoju w rytm muzyki. Unieś znak STOP i poczekaj, aż dziecko się zatrzyma. W momencie, gdy opuścisz rękę- dziecko ponownie porusza się. Teraz kolej na dziecko- zachęć je, by uniosło znak i zatrzymaj się, kiedy to zrobi. Zabawa ćwiczy reagowanie na bodziec wzrokowy oraz uczy naprzemienności w kontakcie.

Co będzie Ci potrzebne?
Wydrukowane znaki STOP- wersja kolorowa i czarno- biała, nożyczki, czerwona kredka/pisak

Powodzenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.