Koordynacja wzrokowo- ruchowa

Co będzie potrzebne?
Obrazki lub samodzielnie przygotowane robaczki i łapka na muchy 
Jak się bawić?
Przyklej rzep do łapki oraz robaczków, jeśli nie masz takiej możliwości wystarczy taśma dwustronna. Zadaniem dziecka jest złapać robaczki, tak aby przykleily się do łapki.
Udanej zabawy!

Różnicowanie pytań

Co będzie potrzebne?
Fotografie miejsc znanych dziecku np.: las, plac zabaw, ogród, a także figurki zwierząt, zdjęcia osób.
Jak się bawić?
Rozkładamy przed dzieckiem wybraną fotografię, a także figurkę zwierzątka lub zdjęcie postaci i manipulujemy nią po fotografii. Do zadania możemy wykorzystać ulubione zabawki dziecka, które będą dodatkową motywacją w ćwiczeniu. Następnie zadajemy dziecku pytania, na przykład: „Kto jest na placu zabaw? „, ” Gdzie jest motyl? „, „jaki ma kolor? „. Podpowiadamy dziecku gestem, werbalnie. Możemy ćwiczyć różnicowanie pytań także w naturalnych sytuacjach, podczas wykonywania codziennych czynności.

Kategorie- kolory

Jak się bawić?
Przygotuj 3 kartki różnego koloru i po 3 lub 4 przedmioty z tego samego koloru co kartki. Zadaniem dziecka jest podzielenie i dopasowanie przedmiotów do odpowiednich kolorów na kartce. Powodzenia 😊

Liczenie

Umiejętności matematyczne/ ćwiczenie usprawniajace motorykę małą
Jak się bawić?
Przygotuj kartki, pisak i klamerki. Na kartkach napiszcie działania z dodawania i odejmowania. Zadaniem dziecka jest zaznaczyć odpowiedni wynik klamerką 🙂

Układanie według wzoru

Co nam będzie potrzebne?
Dwie kartki, kolorowe pisaki, kolorowe pomponiki, nakretki/kapsle, klej.
Narysujcie wspólnie różek i kolorowe kropki. Na drugiej kartce narysujcie drugiego identycznego loda, a m miejsce kropek przyklejcie nakretki lub kapsle. Zadaniem dziecka jest odwzorować loda za pomocą kolorowych pomponików. Udanej zabawy! 😊

CZYTANIE SYLAB

Jak się bawić?
Kolorowe kielichy kwiatów możecie wyciąć wspólnie. Połóż przed dzieckiem kartkę z czarnobiałymi tulipanami oraz rozsypankę z kolorowymi kielichami kwiatów. Przeczytaj dziecku sylabę na czarno-białym tulipanie. Dziecko szuka odpowiedniej sylaby w kolorowej rozsypance, przykleja i czyta sylabę.
Co Ci będzie potrzebne?
Białe kartki A4, możecie wspólnie narysować na nich czarno-białe tulipany i wpisać na nich sylaby lub wydrukować gotowe, drugi zestaw identycznych sylab napisanych lub wydrukowanych na kolorowych kielichach kwiatów, czarny pisak, klej, nożyczki.
Przyjemnego czytania 

Dopasowywanie

Jak się bawić?
Na kartce narysujcie prostokąty i udekorujcie je kolorowymi krokami. Takie same prostokąty wytnijcie z kartki lub kartonu, na których przykleicie kolorowe kropki.
Zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiednich kartonikow do tych, które są na kartce. Podczas dopasowywania można utrwalać nazwy kolorów. Kartoniki możemy również użyć do gry
w Domino🙂 Miłej zabawy!

Nauka czytania samoglosek/ćwiczenia usprawniające motorykę małą

Jak się bawić?
Przygotujcie różne butelki i nakrętki dla nich. Dla ułatwienia możecie wybrać te w różnych kolorach. Każdą z butelek podpiszcie zarówno na butelce jak i na nakrętce.
Zadaniem dziecka jest dopasować nakrętkę do butelki i zakręcić ją, dzięki czemu będzie utrwalana nie tylko znajomość samoglosek, ale także zakręcanie i odkręcanie, czyli ruchy nadgarstka. W naszej wersji butelki są przecięte na pół i przyklejone do kartonika, ale jeżeli nie macie takiej możliwości po prostu podpiszcie swoje butelki.

SKŁADANIE OBRAZKA

Jak się bawić?
Połóż przed dzieckiem obrazki – z jednej strony całe, z drugiej stony pocięte na części. Dziecko losuje całą postać z zestawu pierwszego. Następnie w zestawie drugim szuka odpowiednich elementów by złożyć taką samą postać. Szukanie konkretnych fragmentów w dużym zbiorze ćwiczy spostrzegawczość 
Co Ci będzie potrzebne?
Wydrukowane w dwóch identycznych zestawach dowolne postacie np.: ulubieni bohaterowie z bajek albo przedstawiciele różnych zawodów, nożyczki.
Jak przygotować zabawę?
Zestaw pierwszy – wytnij każdą postać osobno i wymieszaj. Zestaw drugi – wytnij każdą postać osobno a następnie przetnij na trzy części, wymieszaj elementy różnych obrazków.