WIELKANOCNE MEMO

Jak się bawić?

Memo to popularna gra niemal w każdym domu. Doskonale ćwiczy pamięć, spostrzegawczość
i szybkie kojarzenie, gwarantuje dobrą zabawę zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Ciekawym pomysłem jest zrobienie go samodzielnie, szczególnie memo okolicznościowego z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Można narysować obrazki samodzielnie lub przykleić takie same z gazetek. Z pomocą w znalezieniu prostych obrazków przychodzi Internet.
A teraz ułóż przygotowane karty w losowej kolejności ilustracją do dołu, tak aby nikt ich nie widział. Poproś o odsłonięcie dwóch dowolnych kart. Celem jest znalezienie pary takich samych ilustracji. Jeśli się nie udało, karty na powrót muszą zostać odwrócone ilustracją do dołu. Próbujecie do skutku. Jeśli komuś uda się odnaleźć parę, wykonuje kolejny ruch, odsłaniając dwie kolejne plansze. Gra kończy się, gdy wszystkie elementy gry zostały odsłonięte. Wygrywa ten, kto zebrał więcej par. Stopień trudności rozgrywek dopasuj do wieku dziecka. Dla najmniejszych proponujemy rozgrywki z trzema parami lub odsłoniętymi obrazkami. Liczbę par zwiększaj wraz z wiekiem dziecka.

Co będzie Ci potrzebne?
blok techniczny, ołówek, gumka do ścierania, flamastry, kredki, gazetki reklamowe.

Praktyczne wskazówki: Kartka papieru bardzo dobrze dzieli się na kwadraty 7×7. Drugi obrazek można odrysować na szybie okna – ładnie prześwituje jako wzór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.